24 Temmuz 2021
  • İstanbul27°C
  • Ankara25°C

ERDOĞAN'DAN DOĞU AKDENİZ MESAJI: ''BATI TEHDİT SALLIYOR. TEHDİT, MEHDİT DİNLEMEYİZ''

Artvin'de halka hitap eden Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz'de kararlılık mesajı verdi. Başkan Erdoğan, "Batı tehdit sallıyor. Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Burada Türkiye'nin hakkını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız." dedi.

Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: ''Batı tehdit sallıyor. Tehdit, mehdit dinlemeyiz''

24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'de halka hitap etti. Konuşmasında Akdeniz'de gelişmelere değinen Erdoğan, "Batı tehdit sallıyor. Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Burada Türkiye'nin hakkını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Yusufeli'ne yapılacak barajı engellemek için her türlü engellemeyi yaptılar. Bu eserin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 70'i buldu. 2021 yılının nisan ayında Yusufeli barajında elektrik üretimi başlayacak.

"Türkiye'nin hakkını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız"

Doğu Akdeniz'de Amerika varmış, Fransa varmış, Mısır varmış, Katar varmış ama Türkiye yokmuş. Eline diline dursun. Sen orada bizim Yavuz'umuzu görmüyor musun? Barbaros Hayrettin'i görmüyor musun? Sondaj gemilerinin yanında sismik araştırma gemilerimizin yanında bizim fırkateynimizi görmüyor musun? Uçaklarımızla, her şeyimizle oradayız. Batı tehdit sallıyor. Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Burada Türkiye'nin hakkını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız.

"Muhteşem bir şehir inşa ediliyor"

Burada, her şeyiyle muhteşem bir şehir inşa ediliyor. Bunları görüşünce şaşıracaklar. Onlar bizim Türkiye olduğumuzu bilmiyorlar.

Yağmurumuz bol, bir yılda barajımız inşallah dolacak. Ağaçlandırma çalışmasını da başlatıyoruz.

'Kararnameyi imzaladım'

Yeni yerleşim yerinde hak sahipleri olmayanların mağduriyetlerini çıkarmakta olduğumuz bir kararnameyle gidiyoruz. Ve bu gece bu kararnameyi imzaladık. Bu kardeşlerimize de evleri şimdiden hayırlı olsun.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.